Aktualności

Program „Vesuvius 2019” przebiega zgodnie z planem. Kolejne dwie inwestycje uzyskały pozytywne decyzje środowiskowe. Jeszcze w lutym wydana została decyzja dotyczącą wymiany pieców do podgrzewania i nawęglania na wydziale W2 (proces impregnacji i nawęglania), a w połowie kwietnia wydano decyzję środowiskową dotyczącą montażu nowego systemu wentylacji na wydziale W3 (produkcja masy zatykarkowej).

Obecnie trwa faza wytężonych przygotowań do wykonania obu przedsięwzięć. Do zakładu w Skawinie dotarła już część elementów potrzebnych do wymiany pieców na wydziale W2 (patrz zdjęcie), kolejne dostawy są w trakcie realizacji. Jeśli zaś chodzi o inwestycje na wydziale W3, to trwa wybór konkretnej technologii oraz jej wykonawcy. Przewidywany czas ukończenia obu inwestycji to IV kwartał tego roku.

Inwestycje są realizowane w ramach programu „Vesuvius 2019”. Wcześniej, na przełomie lutego i marca 2019, firma uruchomiła pierwszą inwestycję: specjalny dopalacz na wydziale W2, którego celem również jest ograniczenie uciążliwości zapachowych (więcej TUTAJ)