VESUVIUS POLAND

Vesuvius Poland Sp. z o.o. w Skawinie to część Grupy Vesuvius – światowego lidera w inżynierii przepływu topionego metalu. Firma Vesuvius oferuje pełen zakres wyrobów, usług i rozwiązań technicznych dla swoich klientów w Polsce i na całym świecie, w szczególności w przemyśle hutniczym, stalowniczym i odlewniczym.

TRADYCJA

Tradycja związana z produkcją wyrobów ogniotrwałych w Skawinie sięga ponad 100 lat – w 1909 roku rozpoczęto budowę Galicyjskiej Fabryki Wyrobów Kamionkowych i Szamotowych. Na początku fabryka gwarantowała zatrudnienie dla aż 10% populacji Skawiny. Zakład stał się nieodłączną częścią tożsamości gminy zyskując przydomek “Szamotka”, a kafle produkowane niegdyś w fabryce do dziś zdobią m.in. kominki i piece Zamku Królewskiego na Wawelu.

1o
2o

OBECNIE

Obecnie skawińska fabryka zatrudniająca niemal 800 pracowników to największy i najbardziej zaawansowany technologicznie zakład w całej Grupie Vesuvius. Firma zatrudnia w 28 krajach na całym świecie ponad 11 tys. pracowników i jest globalnym liderem w dziedzinie projektowania, produkcji oraz sprzedaży specjalistycznych ogniotrwałych wyrobów ceramicznych. Zapewnia jednocześnie kompleksowy zakres usług głównie dla klientów z branży przemysłu hutniczego i odlewniczego.

Masz pytanie?

Napisz na adres kontakt@vesuvius2019.pl