Aktualności

W zakładzie trwają wytężone prace związane z kolejną, drugą już inwestycją w ramach programu działań ograniczających uciążliwości zapachowe „Vesuvius 2019”.

Po zakończeniu wszystkich formalności i uzyskaniu decyzji na budowę w czerwcu, przystąpiliśmy do przygotowań związanych z wymianą pieców do podgrzewania i do nawęglania wyrobów. Nowe urządzenia, które znajdują się już w zakładzie Vesuvius, zapewnią większą energooszczędność i skrócenie cyklu produkcyjnego – jest to bardzo istotne w ograniczeniu uciążliwości zapachowych.

Obecnie trwają przygotowania miejsc pod nowe piece na wydziale W2. Prowadzone prace polegają m.in. na wymurowaniu fundamentów dla systemu transportu, modernizacji systemu transportowego oraz przygotowaniu powierzchni pod montaż urządzeń do podgrzewania wyrobów. Powstaje także platforma, na której stanie piec do nawęglania.

Kolejnym etapem będzie instalacja urządzeń, testy oraz odbiory techniczne. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2019 r.

Nowy piec do nawęglania wyrobów został wyprodukowany przez niemiecką firmę Riedhammer, obecną na rynku od 95 lat – z proponowanych przez nią rozwiązań korzystają zakłady przemysłowe na całym świecie. Za produkcję pieca do podgrzewania odpowiada natomiast firma Nutec Bickley – przedsiębiorstwo z 50-letnim doświadczeniem, które wcześniej dostarczyło do zakładu Vesuvius nowy dopalacz termiczny.